Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Genel Bilgiler

 

 

SAĞLIK YÜKSEKOKULU

        Yüksekokulumuz 28.07.2010 tarihli 2010/778 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile 22.08.2010 tarih ve 27680 sayılı resmi gazetede yayınlanarak açılmıştır.

        YÖK başkanlığının 19.04.2011 tarih ve 2669-17016 sayılı yazısı ile açılan bölümlerimiz ise şunlardır: YÖK başkanlığının 19.04.2011 tarih ve 2669-17016 sayılı yazısı ile açılan bölümlerimiz ise, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Ebelik, Sağlık Yönetimi  ve Sosyal Hizmetler bölümleridir.

        Yüksekokulumuz bünyesinde bulunan Hemşirelik bölümüne normal öğretim olmak üzere, 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci alınmış olup, Yüksekokulumuz bünyesinde bulunan, Beslenme ve Diyetetik, Ebelik, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmetler bölümlerine öğrenci alınmasına ilişkin çalışmalar devam etmektedir.

 

MİSYON

        Batman Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu pozitif bilim niteliklerine sahip, vizyonu geniş, ulusal değerlerden olduğu kadar temel evrensel değerlerden de ödün vermeyen araştırmacı bir bilim ve eğitim kurumudur.

 

VİZYON

        Ülkesine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren, özgür ve bilimsel düşünebilen, insan ve hasta haklarına saygılı, geniş bir dünya görüşüne, çağdaş düzeyde düşünce yeteneğine sahip bireyler yetiştirmektir.

 

AMAÇ

        Yüksekokulumuzun amacı, sağlık ekibinin etkili bir üyesi olarak, bilim ve teknolojiye dayalı yaklaşım ve yöntemlerle eğitilmiş, temel bilgi ve becerilerle donatılmış, toplumun sağlığını koruma, geliştirme ve sürdürmede bakım, eğitim, araştırma, yönetim, danışmanlık ve liderlik rollerine, analiz ve sentez yeteneğine sahip, profesyonel meslek üyeleri yetiştirmektir.