Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz DURMUŞ’tan Kamu Başdenetçisi Sayın Şeref MALKOÇ’a ziyaret

20.07.2017

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, Kamu Başdenetçisi Sayın Şeref MALKOÇ’u Ankara’daki makamında ziyaret ederek kendisini Batman’a davet etti.

 

Rektörümüzün Prof. Dr. Aydın DURMUŞ’’un ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Kamu Başdenetçisi MALKOÇ, “Rektörümüze teşekkür ederim” dedi.

 

Rektörümüz DURMUŞ, birçok akrabasının Batmanda yaşadığı ve aynı zamanda Batman sevdalısı olan Kamu Başdenetçisi Şeref MALKOÇ’u Batman’a davet ederek kendisini Batman’da ağırlamaktan memnuniyet duyacağını dile getirdi.  

 

Ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Kuruluş kanuna göre Kamu Denetçiliği Kurumu, “Kurum, idarenin işleyişi ile ilgili şikâyet üzerine, idarenin her türlü eylem ve işlemleri ile tutum ve davranışlarını; insan haklarına dayalı adalet anlayışı içinde, hukuka ve hakkaniyete uygunluk yönlerinden incelemek, araştırmak ve idareye önerilerde bulunmakla…” görevlendirilmiştir.

 

 “İnsanların en hayırlısı insanlara en fazla faydası dokunandır” inancı ile “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” ilkesini kendisine rehber edinen Kamu Denetçiliği Kurumu; idarenin hizmet kalitesinin yükseltilmesine, iyi yönetim ilkelerinin yerleşmesine,  insan haklarının gelişmesine, hukukun üstünlüğünün sağlanmasına, hak arama kültürünün yaygınlaşmasına, şeffaf hesap verebilir, insan odaklı bir idarenin oluşmasına katkı sağlamaya çalışmaktadır.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bağlı bir denetim mekanizması olarak 2013 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürmekte, halkın avukatlığını yapmakta ve aldığı kararlar ile idareye yol göstermektedir.