Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz DURMUŞ, Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’ne Katıldı

08.01.2018

Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde Batman’da “Sarıkamış Şehitlerini Anma” yürüyüşü Valimiz Ahmet DENİZ, Belediye Başkan Vekilimiz Ertuğ Şevket Aksoy ve Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ’un katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde Batman’da  “Sarıkamış Şehitlerini Anma” yürüyüşü Valimiz Ahmet DENİZ, Belediye Başkanvekilimiz Ertuğ Şevket Aksoy, Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ’un katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Batman Park önünde toplanan halk, dev Türk bayraklarıyla Atatürk parkına kadar yürüdü.

 

Yürüyüş sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Deniz, “Onlar birer kahraman, birer yiğit ve birer vatanperverdiler. Cesaretli ve yürekli duruşlarıyla vatan için şahadete yürüdüler. Vatanı düşman işgalinden kurtarmak için o cesareti gösterdiler” dedi.

 

Bu coğrafyada birlik beraberlik içinde olacağız. Ben Batmanlı hemşerilerime bu yürekli duruşları, vatanına ve milletine sevdaları, 15 Temmuz gecesi meydanlarda göstermiş oldukları duruşlarından dolayı ve bu günde binlerce Batmanlı hemşerilerimizin katılımıyla Sarıkamış Şehitlerini andığımız güne göstermiş oldukları ilgilerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Başta Sarıkamış şehitlerimiz olmak üzere bu toprak bu vatan bu bayrak için şehit olmuş şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum” diye konuştu.

 

Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde Batman’da  “Sarıkamış Şehitlerini Anma” yürüyüşüne katılan Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, “Sarıkamış Harekâtı”, 90 bin askerimizin düşmana, yokluğa ve dondurucu soğuğa karşı vatan uğruna gözlerini kırpmadan şehadete erdikleri bir yiğitlik destanıdır.” dedi.

 

Rektörümüz DURMUŞ, “Sarıkamış Harekâtı’nın 103. yıldönümü vesilesiyle Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarıyla bu uğurda hayatlarını feda eden bütün aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

 

Atatürk Parkı'nda son bulan yürüyüşte, şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti okunurken, şehitler ruhuna okunan duaların ardından program sona erdi.