Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz, Bakanlarımızla Fuar Açılışı Yaptı

15.09.2017

Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile İnşaat Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'nın açılış törenine katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA ile Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent TÜFENKCİ’yi havalimanında Vali Ahmet DENİZ, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile İnşaat Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'nın açılış törenine katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA ile Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent TÜFENKCİ’yi havalimanında Vali Ahmet DENİZ, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

 

Havalimanındaki karşılamanın ardından Batman Valiliği ziyaret eden Bakanlarımız, şeref defterini imzaladıktan sonra Valilik makamında Vali DENİZ’den ilimizde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız ile Gümrük ve Ticaret Bakanımız İlimizde Fuar Açılışını Yaptı

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci ilimizde düzenlenen "Batman İnşaat Mobilya ve Dekorasyun Fuarı" ile "Batman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarın" açılışını Vali Ahmet DENİZ, Milletvekilimiz Ataullah HAMİDİ, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa DEDE, İdare Mahkemesi Başkanı Berkan AYTURAN ve Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ ile birlikte yaptı.

 

Açılış töreninde; Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, Milletvekilimiz, Valimiz, Gümrük ve Ticaret Bakanımız ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız birer konuşma yaptılar.

 

Konuşmasında Batman’da bir ilkin gerçekleştirildiğini belirten Milletvekilimiz HAMİDİ, fuarın ilimizin sanayicisine ve çiftçisine hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Batman için en iyisini yapmak için çalışıyoruz. Çünkü İnsanımız her şeyin en iyisine layıktır. Birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığımız sürece başaramayacağımız hiçbir şey yoktur” diye konuştu.

 

“BATMAN BİR TARIM ŞEHRİDİR”

 

Türkiye'nin dört bir yanından yaklaşık 200 firma, 400 markanın katıldığı ve 23 bin metre kare alan üzerine kurulan fuarın açılış töreninde konuşan Vali DENİZ, Batman’ın bir tarım şehri olduğunu belirterek, “Özelikle son dönemlerde yürütülen sulama projeleri ile tarım ve hayvancılığa verilen önemli destekler sayesinde halkımızın tarımsal geliri hızla artmaktadır. Batman’ın en önemli özeliği yatırımcı bir ruha sahip olmasıdır. İlimizin en önemli problemi olan işsizliği inşallah bu girişimci ruha sahip yatırımcılarımızla çözeceğiz.

 

Hükümetimizin açıkladığı Cazibe Merkezleri Projesine 200’e yakın firma başvurmuştur. Yaklaşık 20 bin istihdam öngörülmektedir. Bu bize şunu gösteriyor; huzur olunca her şey çok daha güzel oluyor ve gelişiyor.

 

Bize düşen görev bu yatırım ve güven ortamının devamını sağlamak için gece gündüz demeden çalışmaktır. Bunu da halkımızın desteğiyle sağlayacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

 

Daha sonra konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent TÜFENKCİ,  Gençlere iş, aş bulmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek,  “Birileri bunu engellemek, Türkiye'nin enerjisini boşa harcamak ve insanlarımızı birbirileriyle uğraşır hale getireme çabası içerisindeler. Batmanlı kardeşlerimiz çukur siyasetini Batman'a taşımadılar. Esnafımızı bir ekmeğe muhtaç ettirmediler. Bizler de Batman’ı, 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Programı içerisinde destekleme gayreti içerisinde olduk" dedi.

 

BATMAN'A YENİ BİR FUAR ALANI

 

Gümrük ve Ticaret Bakanımız, her türlü desteği vererek kalıcı bir fuarcılık merkezinin Batmanda oluşturulması ve Batman'ın da Ortadoğu'nun fuarcılık merkezi olmasını istediklerini belirtti.

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız, Batman’ın 15 yıl içerisinde büyük bir gelişme ve büyüme gösterdiğini belirterek, “Bundan sonra da aynı çaba ve gayret içerisinde Batman’ın gelişmesine katkı sunmaya devam edeceğiz. Yeter ki, birlik ve beraberliğimiz bozulmasın. İnanın biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe yapamayacağımız bir şey yoktur. Her şeyi başaracağız. Başaramayacağımız hiçbir şey yok. Biz Kürt’üyle, Türk’üyle Arap’ıyla, Laz’ıyla ve Çerkez’iyle 80 milyonluk bir aileyiz” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından fuarın açılışını yapan Bakanlarımız, fuara katılan firmaların stantlarını tek tek ziyaret ederek, firma yetkilileriyle bir süre sohbet etti.

 

Fuar açılış törenin ardından Bakanlarımız, Batman Ticaret Borsası ve Batman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek, oda başkanlarıyla bir süre sohbet etti.

 

Bakanlarımız, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Muhtarlarla Bir Araya Geldi

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba,  ile Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci Valiliğimiz tarafından TP Kristal Park tesislerinde düzenlenen ‘Sivil Toplum Kuruluşları ve Muhtarlar Buluşması’na katıldılar.

 

İlimizde gerçekleştirdikleri açılış ve ziyaretlerin ardından akşam yemeğinde, sivil toplum kuruluşların temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelen Bakanlarımız, katılımcılarla bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinlediler.