Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Hasankeyf’in İlk ve Tek Oteli için Sözleşme İmzalandı

05.09.2018

Batman Üniversitesi tarafından hazırlanarak Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) 2018 Yılı Ekonomik Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye layık görülen Batman Üniversitesi Hasankeyf Uygulama Oteli'nin Turizme Kazandırılması Projesi’nin sözleşme imza töreni Dicle Kalkınma Ajansı merkezinde düzenlendi.

 

Batman Üniversitesi Hasankeyf Uygulama Oteli'nin Turizme Kazandırılması Projesi’nin sözleşmesi Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş ve DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ arasında imzalandı.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile kurulan Hasankeyf Kampüsü’nde yer alan ve tarihi ilçenin turizmine önemli katkısı olması planlanan Batman Üniversitesi Hasankeyf Uygulama Oteli’ni yerli ve yabancı turistlerin konaklamasına hazırlayacak olan Batman Üniversitesi Hasankeyf Uygulama Oteli'nin Turizme Kazandırılması Projesi’nin on sekiz ayda tamamlanması planlanıyor.

 

Sözleşme imza töreninde konuşan Rektörümüz Durmuş, Hasankeyf’e değer katacak bir projenin bugün sözleşmesine imza attıklarını belirterek Hasankeyf ilçesinde nitelikli ilk ve tek konaklama tesisine inşallah yakın zamanda kavuşacağını söyledi.

 

Hasankeyf’te konaklama imkanının oluşması ile hem Batman hem de Hasankeyf'te turizmden elde edilecek ekonomik faydanın artacağını belirten Rektör Durmuş, Batman Üniversitesi Hasankeyf Uygulama Oteli'nin Turizme Kazandırılması Projesi’nin DİKA tarafından 1 Milyon 110 Bin TL destek sağlanacağını toplamda eş finansmanla birlikte 1 Milyon 480 Bin TL’lik bir proje yürüteceklerini söyledi.

 

Proje imza töreninde Rektörümüz Durmuş, Dika Genel Sekreteri Altındağ’a Üniversitemize verdikleri destek nedeniyle teşekkür ederek, plaket takdim etti.

 

Batman Üniversitesi Hasankeyf Uygulama Oteli'nin Turizme Kazandırılması Projesi’nin tamamlanması ile Hasankeyf turizmine önemli bir canlılık getireceğini belirten Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, proje ile yerel istihdama katkı sağlanacağını, Hasankeyf'in bir destinasyon olarak turistik çekiciliğini artıracağını en önemli katkısının ise Hasankeyf’in tam teşekküllü bir otele kavuşacağını söyledi.

 

Dicle Kalkınma Ajansı merkezinde düzenlenen sözleşme imza törenine Rektörümüz Durmuş ve Dika Genel Sekreteri Altındağ’ın yanı sıra Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Gülriz Kozbe, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Murat Gümüş, Yüksekokul Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sebahattin Emre Dilek ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Doğan katıldı.