Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

“Hasankeyf Meslek Yüksekokulu Hayırlı Olsun”

25.01.2018

Yeni kurulan Hasankeyf Meslek Yüksekokulu’nun tarihi ilçemizin kalkınmasına çok önemli katkıları olacağını belirten Rektörümüz DURMUŞ, “Hasankeyf Meslek Yüksekokulu, Batman’a ve tarihi ilçemiz Hasankeyf’e hayırlı olsun” dedi.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ’un direktifi ile Üniversitemiz tarafından Hasankeyf’te Meslek Yüksekokulu kurulması için alınan karar Yükseköğretim Kurulu tarafından uygun bulunarak Hasankeyf Meslek Yüksekokulu kuruldu.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, “Hasankeyf Meslek Yüksekokulu’nun kurulması talimatını veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve yüksekokulumuzun kurulmasında emeği geçen Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel EROĞLU’na, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ’a, Batman Milletvekilimiz Sayın Ataullah HAMİDİ’ye, Batman Valimiz Sayın Ahmet DENİZ’e, Hasankeyf Kaymakamımız Sayın Faruk Bülent BAYGÜVEN’e, Hasankeyf Belediye Başkanımız Sayın Abdulvahap KUSEN’e ve katkıda bulunan herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Rektörümüz DURMUŞ, “Ülkemizin milli enerji üretimi kapsamında yapımına başlanan ve ülkemizin cari açığında önemli yeri olan enerji sektöründeki gelişmelere pozitif değer katacak Ilısu Barajı’nın su toplama havzası içinde kalan Hasankeyf için yeni oluşturulan ilçe merkezinin kalkınmasına destek olacak Hasankeyf Meslek Yüksekokulu’nu ilk etapta turizm ve otel işletmeciliği, turist rehberliği ve aşçılık programlarıyla birlikte kurduk. İhtiyaç halinde yeni bölüm ve programlarla destekleyeceğiz. Buralardan vatana ve millete hayırlı evlatlar yetişecek inşallah. ” dedi.

 

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, “Rektör olarak atandıktan kısa bir süre sonra sivil toplum ve medya temsilcileri ile istişare toplantıları düzenledik. Toplantılarda gündeme gelen “Üniversitemizin Batman ilçelerinin gelişmesine katkıda bulunması” fikri sonrasında kaymakamlarmız başkanlığında Üniversitemiz akademisyenlerinden oluşan ilçe çalışma grupları kurduk. İlçe çalışma gruplarımız araştırma ve incelmelerde bulunarak, ilçelerimizin ihtiyacı olan bölüm ve programları tespit ederek raporlaştırdı. Bu raporlardaki tavsiyeler üzerine Hasankeyf Meslek Yüksekokulu’nu kurma girişimlerini başlattık. Diğer ilçelerimiz ile ilgili ilçe çalışma gruplarımızın tavsiyelerine uygun girişimlerde bulunmaya devam ediyoruz” dedi.

 

Rektörümüz DURMUŞ, Hasankeyf’in kalkınması ve kültürel mirasının korunmasına önem veren Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda tarihi ilçemiz Hasankeyf’in şekillendiğini belirterek, bizlerde Batman ile birlikte tüm ilçelerimizin kalkınması için çalışmalar yapıyoruz. Kozluk Meslek Yüksekokulu ve Sason Meslek Yüksekokulu’nun kurulduğunu şimdi de Hasankeyf Meslek Yüksekokulu’nu kurduklarını, İnşallah yakın zamanda Gercüş Meslek Yüksekokulu ile Beşiri Meslek Yüksekokulunu da kuracaklarını söyledi.

 

Hasankeyf ilçemizde Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel EROĞLU’nun talimatıyla Üniversitemiz Hasankeyf Kampüsü’nde 200 kişilik öğrenci yurdunun yanı sıra lojman yapımı için çalışmaların sürdüğünü belirten Rektörümüz DURMUŞ, yurtların tamamlanması ile Hasankeyf Kampüsü’nün tam olarak faaliyete geçeceğini açıkladı.